Badguy zemřel. Ať žije Badguy!

Zobrazit v režimu Readability

Badguy zemřel. Ať žije Badguy!

V poslední době si často pok­ládám otázku, proč vlastně píšu blog? Dlouho jsem nic nenap­sal a zdůvodňuji si to právě tím, že nevím, kam blog směřuje. Psát něco bez cíle je zkrátka daleko těžší, néž kdyby se blog zabý­val jed­nou věcí a měl komu­nitu vrace­jících se čtenářů.

Původně jsem zak­lá­dal BadGuy​.cz jako lehce pro­voka­tivní IT zápis­ník, avšak po něko­lika prvních článcích mi došlo, že přilákání čtenářů cíle­nou pro­vokací není to pravé. Od přírody nejsem typ, který by rád pro­voko­val a celkově mi tento styl neseděl. Vlastně celá IT tématika mě začala brzy nudit a blog jsem začal proklá­dat svými názory, šmrnc­nul trošku poli­tiky a v poslední době zabrousil také do vod osob­ního rozvoje.

Jak vidíte, za necelých 8 měsíců exis­tence blogu jsem vys­tří­dal mnoho témat a vývoj to byl často překotný. Pos­tupně se web dostal do situ­ace, kdy má něko­lik skupin čtenářů, z nichž každá očekává od článků něco jiného. A jelikož i můj náh­led na svět se za těch 8 měsíců dost změnil, již nechci dál pokračo­vat tímto stylem. Cítím, že musím najít to správné téma a blog od zák­ladu změnit.

Proto se od nynějška zaměřím na růst, rozvoj a efek­tiv­itu s tím, že i nadále půjde o osobní blog. Neb­udu před­klá­dat zaručené recepty, jak změnit život k lep­šímu ani jak mít vše hotovo. Místo toho se podělím o své vlastní zkušenosti, pochlubím svými úspěchy a roze­beru néúspěchy. Věřím, že pokud ve správném poměru namíchám osobní zkušenosti s obecně známými prin­cipy, může z dnes tuc­tového blogu vzni­knout blog v českých poměrech jedinečný.

Takže co nového si slibuji od tohoto blogu? Nechci být žád­ným guru. Mým cílem bude naz­načit, kudy kráčím a třeba tak někomu ukázat cestu.

V poslední době si často pokládám otázku, proč vlastně píšu blog? Dlouho jsem nic nenapsal a zdůvodňuji si to právě tím, že nevím, kam blog směřuje. Psát něco bez cíle je zkrátka daleko těžší, než kdyby se blog zabýval jednou věcí a měl komunitu vracejících se čtenářů.

Původně jsem zakládal BadGuy.cz jako lehce provokativní IT zápisník, avšak po několika prvních článcích mi došlo, že přilákání čtenářů cílenou provokací není to pravé. Od přírody nejsem typ, který by rád provokoval a celkově mi tento styl neseděl. Vlastně celá IT tématika mě začala brzy nudit a blog jsem začal prokládat svými názory, šmrncnul trošku politiky a v poslední době zabrousil také do vod osobního rozvoje.

Jak vidíte, za necelých 8 měsíců existence blogu jsem vystřídal mnoho témat a vývoj to byl často překotný. Postupně se web dostal do situace, kdy má několik skupin čtenářů, z nichž každá očekává od článků něco jiného. A jelikož i můj náhled na svět se za těch 8 měsíců dost změnil, již nechci dál pokračovat tímto stylem. Cítím, že musím najít to správné téma a blog od základu změnit.

Proto se od nynějška zaměřím na růst, rozvoj a efektivitu s tím, že i nadále půjde o osobní blog. Nebudu předkládat zaručené recepty, jak změnit život k lepšímu ani jak mít vše hotovo. Místo toho se podělím o své vlastní zkušenosti, pochlubím svými úspěchy a rozeberu neúspěchy. Věřím, že pokud ve správném poměru namíchám osobní zkušenosti s obecně známými principy, může z dnes tuctového blogu vzniknout blog v českých poměrech jedinečný.

Takže co nového si slibuji od tohoto blogu? Nechci být žádným guru. Mým cílem bude naznačit, kudy kráčím a třeba tak někomu ukázat cestu.


Diskuze

 1. Martin Šauer Čec 11, 2010 at 15.53

  Tohle je určitě krok správným směrem. Lepší je mít blog zaměřený na určitou oblast, než abys psal tak nějak o všem, ale o ničem. Tvoje nové téma mě zajímá, takže si tě opět přidávám do čtečky.

  Ať se daří 😉

 2. mat Čec 11, 2010 at 22.17

  tvoj blog som objavil pred par dnami, ale celkom som sa u neho zdrzal a par hodin venoval clankom ktore tu mas… celkkom su blizke mojmu srdcu, takze tu len a len fandim

 3. Pavel Říha Čec 12, 2010 at 12.05

  Kladné, povzbudivé komentáře jsou to, co mě pohání jako bloggera kupředu. Ukazují mi, že moje snaha přeci jen má smysl a mé články jsou někomu užitečné… Takže vám za ně děkuji 😎
  ——————-
  Jinak se můžete těšit, že se blog promění k lepšímu. Plánuji mimo jiné nový, přehlednější design, ale především se chci blogu víc věnovat a dokud nedojde inspirace (doufám, že nedojde), chci zde články publikovat pravidelně 😉

 4. PHATE Čec 16, 2010 at 15.46

  Těžko říct. Já bych řekl, že osobní blog by měl reflektovat všechno, co autor považuje za „osobní“. A měl by psát to, na co má zrovna chuť, řadit články do kategorií a nepodceňovat návštěvníka, že neklikne na název kategorie. Pokud se zaměříš jen na jedno, mnoho lidí to může po určité době začít vnímat jako stále to samé…

  No, uvidíme.

  PHATE

 5. Milan Čec 17, 2010 at 14.13

  Celkem by mě zajímalo jaké výhody plynou z vedení blogu, zda je tady i nějaký finanční aspekt za návštěvnost, protože samo o sobě by mě zřejmě nebavilo ho vést, věnovat mu čas.
  Věřím že někteří jsou filantropové a chtějí lidem ukázat cestu, či chtějí mít interakci od lidí. Rádi by své myšlenky prezentovaly a měli to do určité míry jako deníček, který by mohli později použít pro sebereflexi. Snad by rádi poznali podobně smýšlející lidi, či si prostřednictvím blogu stávali známějšími, což by taky mohl být určitý druh reklamy. Třeba je zveřejňování jejich úvah pro ně motivace v tom vytrvávat, páč kdyby si to slíbili pouze sobě, tak by to nebylo tolik zavazující….

  Rád bych vyzvěděl, co z toho, případně něco navíc a do jaké míry je vlastní tobě? Případně jiným, kteří taky vedou své blogy…

 6. Pavel Říha Čec 17, 2010 at 15.42

  V českých poměrech může být finanční aspekt hnacím motorem jen stěží. Nemyslím si, že by to nebylo možné, ale i u těch neznámějších českých bloggerů, bude výdělek plynout spíš z různých věcí s blogováním spojených, jako jsou školení, knihy, články pro větší media, atd. Blog jim pak slouží spíše k získání jména a vytvoření komunity, která je ochotna za určité věci „navíc“ třeba i zaplatit.

  A jaké jsou mé důvody? Hlavním je, že mě baví psát, a to hlavně o tom, co mě zajímá. Tím, že své myšlenky píšu, utříbím si je, mohu se zpětně koukat, kde jsem byl a slouží to tak k jakési mé sebereflexi. Popravdě řečeno, když se kouknu na začátky tohoto blogu, vidím, jak moc jsem za ten rok změnil svůj náhled na svět. Skoro jako bych to ani nepsal já… 😀

  Zatírat nebudu ani to, že budování jména a možná do budoucna i spojitost s finančními aspekty mi nejsou úplně lhostejné. Je sice teď moderní říkat, že pro peníze to nedělám, což je v mém případě z velké části pravda, ale kdyby mi blog nebo spíš jeho prostřednictvím získané jméno nějaké příležitosti přineslo, tak proč je nevyužít? Vydělávat tím co mě baví a co je ostatním k užitku přeci není nic špatného 😉

  A nejlepší věc nakonec. Pokud napíšu článek, který další lidé odkazují, má velkou návštěvnost a vidím, že je lidem užitečný, je to velice příjemný pocit. Stejně jako následná diskuse s čtenáři, která mi často ukazuje odlišné pohledy na věc 😉

 7. Lumír Kolíbal Srp 18, 2010 at 21.59

  Zdravím vás, narazil jsem náhodou či synchronicitou na váš blog, přečetl leccos, hlavně o osobním rozvoji. Mnohé se mi líbilo (a poslal jsem odkazy přátelům), jiné příspěvky mi přišly poněkud jednostranné.

  Dovoluji si proto celou problematiku poněkud rozšířit o další rozměr. V nakladatelství DharmaGaia dlouhodobě publikujeme knihy o různých tématech osobnostního rozvoje, které by vás rovněž mohly zajímat. Jejich přehled najdete na http://www.dharmagaia.cz/osobnostni-rozvoj-25.

  Doporučuji mj.:
  Jiddu Krishnamurti: Vnitřní revoluce.
  Sujiva: Základy meditace vhledu v praxi. Pragmatický přístup k vipassaně.
  Akong Tulku Rinpočhe: Krocení tygra. Tibetská učení pro všední život.
  Jeremy W. Hayward a Francisco J. Varela: Mosty k porozumění. Rozhovory předních vědců s dalajlamou o zkoumání lidské mysli.
  Rob Preece: Moudrost nedokonalosti. Proces individuace v životě buddhisty.
  Michael Harner: Cesta šamana. Jak probudit svůj vnitřní potenciál.
  a další…

  Zajímá mě váš názor.

  S přáním všeho dobrého
  Lumír Kolíbal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *